Aitak Ghadimi kimdir?

 

 

1982 yılı İran doğumlu Aitak Ghadimi, lisedeki üstün başarıları nedeniyle, üniversite lisansını tamamlamadan önce 17 yaşında, IranAir Manpower Training and Development Center tarafından “Uluslararası Hava Nakliyecilik Yüksek Lisans” programına kabul edildi. Daha sonra 20 yaşında Tebriz Üniversitesi’nde “Uluslararası Ticaret Lisans” eğitimini tamamladı. 21 yaşında İran’daki Türk ortaklı bir tekstil şirketinin genel müdür olarak görev yaptı. 23 yaşında inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir holding kurdu ve 6 sene boyunca bu şirketin de yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü. 24 yaşında lisans programından mezun olan Aitak’e, IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) tarafından eğitmenlik yetkisi verildi ve aynı yıl Tebriz Üniversitesi’nde “İleri Düzey Stratejik Yönetim Yüksek Lisans” (“Advanced Strategic Management”) programına başladı ve 27 yaşında mezun oldu. Hemen ardından West London College ve Tebriz Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen “MBA” (“İşletme Yüksek Lisansı”) eğitimine başladı. Aitak iyi derecede Farsça, Türkçe, Azerice ve İngilizce dillerini bilmektedir.

 

Tüm bu yoğun eğitim süreci esnasında Aitak’e 2006 yılında 24 yaşındayken, 4. evre kolon kanseri teşhisi koyuldu ve doktorları 2 ay yaşam süresi kaldığını belirtti. Bu süreyi 6 aylık bebeğiyle beraber daha kaliteli vakit geçirmek istediği için kemoterapi tedavisi yerine, çeşitli alternatif tedavi araştırmaları yapmaya başladı. Bu esnada defalarca ameliyat oldu ve bağırsaklarının üçte ikisi alındı. Saymentoloji öğretisiyle bu araştırma sürecinde tanıştı. Ayrıca kadim bilgilere ilişkin eski kitapları bizzat okuyup (İbn-i Sina, Lokman Hekim, vb.), modern tıbbın bilgileriyle harmanlayarak kendisine yeni bir beslenme metodu keşfetti ve tüm bunları kendi üzerinde uygulamaya başladı.

 

Kendi beslenme metodunu uygulamasının ve Saymentoloji öğretisi uzmanlarından terapi almasından 6 ay sonra, doktorlar tarafından tekrar ilgili tahliller yapıldı ve vücudunda herhangi bir kanser hücresi kalmadığı ortaya çıktı. Bu sonuçtan 6 ay sonra ikinci doktor kontrolünde de ameliyatla alınan bağırsaklarının tümünün yenilendiği ve olması gereken boyutlara geldiği ortaya çıktı.

 

Kendi tedavisini tamamladıktan ve bu mucizelere bizzat şahit olduktan sonra, 2006 yılında başkalarına da yardım edebilmek için Tahran Üniversitesi’nde Mohammad Ali Taheri tarafından verilen Saymentoloji eğitimini almaya karar verdi. 2008 yılında eğitimin tüm kurlarını tamamlayan Aitak, Saymentoloji eğitimini bitirerek ilgili sertifikayı almaya hak kazandı. Bu konularla ilgili merakını gidermek üzere 2008 ve 2009 yıllarında İran Çalışma ve Sosyal Refah Bakanlığı’nın eğitim kurumları tarafından verilen “Geleneksel Tıp ve Bitkisel İlaçlar”, “Mizaç Bilimleri ve Doğal Tedaviler”, “Meta Tıp” ve “Geleneksel Tıp” eğitimlerini tamamlamıştır.

 

 

Bunlar dışında aldığı birçok eğitimden ve katıldığı kongre ve seminerlerden yalnızca bazıları aşağıda gibidir:

- Bilinçaltı Dili Eğitimi – Refik Korkmaz Bilinçaltı Dili – 2017

- Access the Bars – Access Consciousness - 2015

- Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi – Ankara Üniversitesi & Medikal Turizm Derneği – 2017

- Bilginin Gücü – Yaşamartı & İlber Ortaylı – 2017

- Dert Etme Her Şeyi Hayatta – Yaşamartı & Ozanser Uğurlu – 2017

- Geleceğin İş Hayatı – Yaşamartı & Erdem Aksakal – 2017

- İletişmde Sadelik: Etkin Dinleme ve Doğru Yorumlama – Yaşamartı & Deniz Bayramoğlu – 2017

 

 

 

Aitak Ghadimi, 2012 yılında Türkiye’ye taşındı ve 2013 yılından günümüze kadar birçok kanser, kalp ve damar, endokrin bozuklukları ve otoimmün hastalıkları (diyabet, haşimato, sedef, romatoid artrit, vb.) olan hastalara Saymentoloji eğitimiyle beraber kendi beslenme metodunu öğreterek, sağlıklarına tamamen kavuşmalarına yardımcı olmuştur.